بانك و بيمه : قيمت طلا به ۱۲۲۸ دلار رسيد
جمعه، 15 اردیبهشت 1396 - 10:58 کد خبر:50852
بانك و بيمه: قيمت هر اونس طلا امروز ۰.۱ درصد رشد داشت و به ۱۲۲۸ دلار و ۱۷ سنت رسيد.


به گزارش بانك و بيمه ( bima.ir )، به نقل از رويترز، در حالي كه ارزش يورو در برابر دلار افزايش يافته، قيمت طلا امروز افزايش داشت، اما به دليل كاهش ريسك هاي سياسي در فرانسه و احتمال افزايش نرخ بهره توسط فدرال رزرو آمريكا در ماه ژوئن، قيمت فلز زرد، همچنان در مسير بيشترين كاهش هفتگي از ماه نوامبر به اين سو قرار دارد.

بر اساس اين گزارش، قيمت هر اونس طلا امروز نسبت به پايين ترين رقم 7 هفته اخير (1225 دلار و 20 سنت) اندكي افزايش يافت، اما در آستانه كاهش هفتگي بيش از 3 درصدي قرار دارد كه بيشترين افت هفتگي از هفته منتهي به 11 نوامبر تاكنون است. قيمت هر اونس طلا امروز 0.1 درصد رشد داشت و به 1228 دلار و 17 سنت رسيد.

ادوارد مير، تحليلگر موسسه اف سي استون در اين باره گفت: «شكي نيست كه قيمت طلا در حال حاضر در حال تضعيف است، اما در سطح قيمت بين 1190 تا 1200 دلار كه امكان رسيدن به آن دور از ذهن نيست، از حمايت خوبي برخوردار است.»

قيمت طلاي آمريكا نيز امروز در رقم 1228 دلار و 40 سنت ثابت بود.

افزايش احتمال پيروزي امانوئل ماكرون، كانديداي ميانه رو در دور دوم انتخابات رياست جمهوري فرانسه موجب شد تا ارزش يورو در برابر دلار به نزديكي بالاترين رقم در 6 ماه گذشته برسد.

در حالي كه كاهش قيمت كالاهاي مختلف در بازارهاي جهان نگراني ها در مورد سلامت اقتصاد جهاني را افزايش داده، ارزش سهام هاي آسيايي امروز براي سومين جلسه متوالي كاهش يافت.

بازارها در انتظار آمارهاي بازار كار آمريكا در ماه آوريل در ماه جمعه هستند تا چشم انداز بهتري از اقدامات فدرال رزرو در زمينه افزايش نرخ بهره تا پايان سال به دست آورند.

اقتصاددانان شركت كننده در نظرسنجي رويترز انتظار دارند، كارفرمايان آمريكايي در ماه آوريل 185 هزار فرصت شغلي در ماه آوريل ايجاد كرده باشند، در حالي كه اين رقم در ماه مارس 98 هزار مورد بوده است.