بانك و بيمه : عامل اصلي گراني سكه از ديد سيف
سه شنبه، 22 خرداد 1397 - 08:26 کد خبر:53487
بانك و بيمه: رئيس كل بانك مركزي گفت: افزايش قيمت سكه در روزهاي اخير بيشتر عامل رواني دارد و مي تواند به تدريج برطرف شود.

به گزارش بانك و بيمه ( bima.ir )،«ولي الله سيف» روز سه شنبه در حاشيه نشست بررسي پرداخت تسهيلات اشتغال فراگير روستايي و عشايري در بانك مركزي در جمع خبرنگاران افزود: حدود هفت ميليون سكه پيش فروش شده است و به تدريج وارد بازار مي شود؛ از اين رو بابت تعادل عرضه و تقاضاي بازار مشكلي نداريم.
وي افزود: البته منابع طلاي بانك مركزي نيز در وضعيت مطلوبي قرار دارد و از اين رو مي توان گفت اين افزايش بيشتر عامل رواني دارد و مي تواند به تدريج برطرف شود.
رئيس شوراي پول و اعتبار تاكيد كرد: «شرايط بين المللي، مسائل رواني، آسمان ريسمان بافتن و بزرگ نمايي برخي مشكلات و مسائلي كه ريشه واقعي ندارد» توانسته چنين اثري بگذارد.
وي در عين حال افزود: البته اين مشكل مختص بازار طلا نبوده و در بازارهاي ديگر نيز اثر گذاشته است.
به نوشته ايرنا، قيمت سكه از ابتداي هفته جاري روند افزايشي خود را آغاز كرده است به شكلي كه ديروز براي ساعاتي از مرز 2 ميليون و 500 هزار تومان بابت هر قطعه سكه تمام بهار آزادي طرح جديد عبور كرد اما در نهايت به كاهش رضايت داد.
اكنون سكه تمام در محدوده قيمتي 2 ميليون و 450 هزار تومان در بازار معامله مي شود.
 فعالان بازار طلا تشديد تقاضا به دلايل رواني، ورود واسطه ها و دلالان به بازار و همچنين نزديك شدن به ايام عيد سعيد فطر را در بروز نوسان موثر دانسته اند.