بانك و بيمه : صدور٩٠ميليون نسخه الكترونيك در كشور
یکشنبه، 14 مرداد 1397 - 05:58 کد خبر:53888
بانك و بيمه: مديرعامل سازمان تامين اجتماعي با بيان اينكه امسال بيش از ٢٠ ميليون نسخه الكترونيك صادر شده است گفت: از زمان آغاز برنامه نسخه الكترونيك طي سال گذشته تا كنون ٩٠ ميليون نسخه درماني الكترونيك در كشور صادر شده است.


به گزارش بانك و بيمه ( bima.ir )،دكتر سيدتقي نوربخش در سفر به استان كرمان با حضور در شعبه تامين اجتماعي شهرستان جيرفت در جمع خبرنگاران افزود: يكي از برنامه هاي مهم سازمان تامين اجتماعي، ايجاد نسخه الكترونيك و حذف دفترچه بيمه است كه اين برنامه در تمامي مراكز درماني ملكي اين سازمان در سراسر كشور به اجرا درآمده است.
دكتر نوربخش با بيان اينكه توسعه سامانه نسخه الكترونيك به مراكز درماني طرف قرارداد با سازمان تأمين اجتماعي آغاز شده است، گفت: در حال حاضر در هشت استان كشور نسخه الكترونيك در مراكز درماني طرف قرارداد صادر مي شود.
وي تصريح كرد: صدور نسخه الكترونيك زيرساخت مهمي براي تحول در نظام سلامت كشور به شمار مي رود كه سازمان تامين اجتماعي در اين حوزه، پيشگام است.
مديرعامل سازمان تامين اجتماعي هدف از سفر يك روزه خود به جنوب استان كرمان را بررسي امكانات موجود درماني اين مناطق و يافتن راهكارهاي موثر براي پيشرفت و ارتقاي اين زيرساخت ها بيان كرد.
دكترنوربخش اضافه كرد: سه بيمارستان در استان كرمان به طور مستقيم به مردم خدمات ارائه مي دهند و درمان غيرمستقيم هم از طريق دفتر اسناد پزشكي در حال انجام است.
وي ادامه داد: بيش از ١٠٠ هزار خانوار ماهانه در استان كرمان از سازمان تامين اجتماعي مستمري دريافت مي كنند و تعهدات اين مجموعه در بخش بيمه اي و حوزه پرداخت مستمري بيش از ١١٠ ميليارد تومان در ماه است.
دكتر نوربخش صبح امروز به همراه معاونان و مديران استاني سازمان تامين اجتماعي به منظور بررسي امكانات درماني شهرستانهاي جنوب كرمان به اين استان سفر كرد.