بانك و بيمه : توجه ويژه بانك پارسيان به اقشار آسيب پذير
چهارشنبه، 17 مرداد 1397 - 10:52 کد خبر:53942
بانك و بيمه: مدير عامل صندوق قرض‌الحسنه بانك پارسيان گفت: از ابتداي تاسيس صندوق در آبان ماه ۹۲ تاكنون به بيش از ۷۵ هزار نفر از متقاضيان به ميزان ۶۱۴۱ ميليارد ريال تسهيلات قرض‌الحسنه پرداخت شده است.

به گزارش بانك و بيمه ( bima.ir )،يوسف بشرخواه افزود : از تعداد ذكر شده، 52.485 فقره تسهيلات در بخش ازدواج به مبلغ 4098 ميليارد ريال و مابقي در حوزه هاي درمان، مسكن، اشتغال و.... مي باشد .
مديرعامل صندوق قرض‌الحسنه بانك پارسيان گفت : از ابتداي تاسيس اعطاي وام ازدواج به زوجين، همكاري با انجمن‌ها و موسسات مردم‌نهاد حمايت از بيماران مختلف كشور، مددجويان كميته امداد امام خميني (ره) و سازمان بهزيستي را در دستور كار خود قرار داد و توانسته است با بيش از 30 موسسه و ارگان حمايتي در سراسر كشور همكاري داشته باشد و از طريق تمديد مستمر تفاهم‌نامه‌هاي منعقده و شناسايي انجمن‌هاي خيريه جديد به ويژه در مناطق كم‌برخوردار، با اعطاي وام ارزان قيمت به هموطناني كه نيازمند واقعي اين تسهيلات بوده‌اند در رفع نياز‌هاي ضروري ايشان در حد توان، نقش‌آفرين و اثرگذار باشد.
يوسف بشرخواه هدف اصلي بانك پارسيان از تاسيس صندوق قرض‌الحسنه را نقش‌آفريني موثرتر در راستاي ايفاي رسالت‌هاي اجتماعي گروه مالي بانك پارسيان عنوان و خاطرنشان كرد: كمك به اقشار آسيب پذير و مشاركت در مسئوليت‌هاي اجتماعي و ملي مورد توجه ويژه  بانك پارسيان است.
مدير عامل صندوق قرض‌الحسنه بانك پارسيان با بيان اينكه فعاليت‌هاي گسترده‌اي كه صندوق قرض‌الحسنه بانك پارسيان تاكنون در بخش اعطاي وام داشته متكي به منابعي است كه از محل سپرده‌گذاري خيرين و نيك انديشان تامين مي‌شود، افزود: بديهي است كه دستمايه و سرمايه اصلي صندوق براي ايفاي نقش‌ها و ماموريت‌هاي محوله، جذب و جلب هر چه بيشتر منابعي است كه بدون آنها مطمئنأ انجام ديگر فعاليت‌ها ميسر و ممكن نخواهد بود.
وي تصريح كرد: برگزاري مستمر و به‌هنگام جشنواره قرعه‌كشي حساب‏هاي قرض‌الحسنه پس‌انداز به دنبال كمپين‌هاي تبليغي و اطلاع‌رساني يكي از ابزارهاي صندوق براي گزارش‌دهي شفاف به مردم و دركنار آن تشويق به افتتاح حساب قرض‌الحسنه پس‌انداز و افزايش موجودي است.