بانك و بيمه : رونمايي از طرح جديد دفترچه‌ تأمين اجتماعي
یکشنبه، 4 شهریور 1397 - 09:55 کد خبر:54093
بانك و بيمه: دكتر سيد تقي نوربخش در مراسم رونمايي از دفترچه درماني بازطراحي شده تامين اجتماعي كه با حضور معاونان و مديران ارشد اين سازمان برگزار شد، با بيان اينكه روز پزشك مصادف با تولد ابوعلي سينا دانشمند بزرگ ايراني است، گفت: اين حكيم پرآوازه در كشور داراي احترام فراواني است و همواره سازمان تامين اجتماعي نيز مفاخر و بزرگان ملي وديني كشور را ارج مي نهد .

به گزارش بانك و بيمه ( bima.ir )،وي با اشاره به اينكه در حال حاضر در مراكز درماني تامين اجتماعي در سراسر كشور نيازي به ارائه دفترچه درماني نيست، اظهار داشت: حذف دفترچه درماني از مهمترين دستاوردهاي اين سازمان در سالهاي گذشته بوده است و هم اكنون بيمه شدگان با ارائه كدملي در مراكز ملكي اين سازمان پذيرش مي شوند و خدمات درماني را دريافت مي كنند.
دكتر نوربخش افزود: در مراكز طرف قرارداد نيز طرح حذف دفترچه درماني آغاز شده و اميدواريم اين طرح تا پايان سالجاري در سراسر كشور عملياتي شود.
وي در ادامه به باز طراحي تصوير جلد دفترچه درماني سازمان تامين اجتماعي اشاره كرد و گفت: دفترچه هاي درماني حاوي پيام هايي در پشت صفحه هاي نسخه ها هستند كه به صورت دوره اي و در بازه هاي زماني مختلف بازنگري مي شوند. در زمان بازنگري و تغيير اين پيام ها معمولا طرح روي جلد دفترچه تغيير مي كند.
گفتني است، سازمان تامين اجتماعي در سال ١٣٩٥ مسابقه طراحي جلد دفترچه درماني را برگزار كرد و طراحان برجسته كشور در اين مسابقه مشاركت كردند و در نهايت طرح كنوني توسط داوران انتخاب و در جلد دفترچه هاي درمان به كار رفت.
پس از تغيير جلد دفترچه هاي درماني واكنش هايي از سوي مردم و شركاي اجتماعي ايجاد شد. سازمان تامين اجتماعي به دليل احترام به افكار عمومي تصميم به بازگشت تصوير ابن سينا در باز طراحي دفترچه هاي درماني نمود و طراحي جديد كه امروز رونمايي شد توسط طراح برتر طرح قبلي ( آقاي اميد نائيني) بازطراحي شد و دفترچه هاي درماني جديد با اين طرح در اختيار بيمه شدگان و مستمري بگيران قرار مي گيرد.