بانك و بيمه : ۱۷ مفسد بانكي و ارزي شناسايي و بازداشت شدند
پنجشنبه، 19 مهر 1397 - 09:40 کد خبر:54528
بانك و بيمه: دادستان عمومي انقلاب استان سيستان و بلوچستان از بازداشت ۱۷ نفر از «عناصر شبكه نفوذ در سيستم بانكي و ارزي» خبر داد.

به گزارش بانك و بيمه ( bima.ir )، حجت‌الاسلام و المسلمين موحدي راد دادستان عمومي و انقلاب مركز استان سيستان و بلوچستان، از بازداشت ۱۷ نفر از عناصر شبكه نفوذ در سيستم بانكي و ارزي كشور خبر داد و گفت: در پي تلاش‌هاي سربازان گمنام امام زمان (عج) و انجام اقدامات اطلاعاتي تعداد ۱۷ نفر از عناصر شبكه نفوذ در سيستم بانكي و ارزي كشور بازداشت شدند.
وي ادامه داد: اين افراد از طريق تشكيل شركت‌هاي صوري و اخذ ارز دولتي بصورت غيرقانوني حدود ۱۰۰ ميليون يورو از بانك‌ها دريافت و قسمتي از آن را به خارج از كشور انتقال داده‌اند.
دادستان عمومي و انقلاب مركز استان سيستان و بلوچستان اضافه كرد: دو متهم اين پرونده از استان سيستان و بلوچستان و الباقي از استان‌هاي تهران، قم، مازندران و اصفهان هستند.
حجت‌الاسلام و المسلمين موحدي راد خاطرنشان كرد: در جريان اين پرونده ۸۷ شركت صوري، تعداد زيادي اسناد و مهرهاي جعلي مربوط به شركت‌هاي داخلي و خارجي كشف شد. از طرفي اين افراد با اسناد و مدارك جعلي مصوبات مربوط به اخذ مبلغي بالغ بر ۳۰۰ ميليون يورو را دريافت كرده بودند كه با انجام اقدامات پيشگيرانه از دريافت اين مبلغ جلوگيري به عمل آمد.
به نوشته ميزان، وي در پايان با بيان اينكه يكي از متهمان از بدهكاران بانكي است كه نزديك به ۶۰ ميليون يورو بدهي بانكي دارد، گفت: متهمان براي انجام اين اعمال مجرمانه تعداد ۲۸۹ شركت صوري با مديرعاملان اجاره‌اي ايجاد كرده بودند به طوريكه سه كارگر را كه هيچ آشنايي با مقررات بانكي نداشتند به عنوان مديرعامل معرفي و اسناد و مدارك توسط اين افراد امضا شده است.