بانك و بيمه : افزايش سرعت فروش اموال مازاد بانك‌ها
دوشنبه، 2 اردیبهشت 1398 - 06:44 کد خبر:55895
بانك و بيمه: عضو كميسيون اقتصادي مجلس گفت: واگذاري دارايي‌هاي بانك‌ها بخش مهمي از منابع را آزاد كرده و ظرفيت ارائه تسهيلات را افزايش مي‌دهد.

به گزارش بانك و بيمه ( bima.ir )،قرجه طيار با اشاره به نامگذاري سال ۹۸ از سوي مقام معظم رهبري به نام سال رونق توليد، گفت:با توجه به شرايط حاكم بر كشور، مقام معظم رهبري با ديد وسيع و آينده نگري گسترده امسال را سال رونق توليد نامگذاري كرده اند كه وظيفه همه از جمله دولت، مجلس و قوه قضاييه است بايد تلاش كنند كه به اهداف تعيين شده دست يابيم.
نماينده مردم گنبد كاووس در مجلس شوراي اسلامي، افزود: مجلس مي تواند با همكاري دولت مشكلات بنگاه هاي توليدي در حوزه دريافت تسهيلات و وام ها و همچنين سرمايه در گردش را حل كند.
وي در ادامه گفتگو با خانه ملت، با بيان اينكه كميسيون اقتصادي براي ارائه تسهيلات به بنگاه هاي توليدي و استمهال وام هاي آنها طرح هاي خوبي در نظر دارد، ادامه داد: امسال يكي از برنامه هاي كميسيون اين است تا براي اينكه بانك ها منابع لازم را براي رونق توليد و ارائه تسهيلات به دست آورند و اين منابع را در اختيار بنگاه ها قرار دهند، بانك ها را ملزم به فروش دارايي ها و اموال غيرمنقول خود كند.
طيار با بيان اينكه منابع حاصل از فروش اموال و دارايي هاي بانك ها بايد در قالب تسهيلات و سرمايه در گردش در اختيار گروه هاي توليدي قرار  گيرد، تاكيد كرد: واگذاري دارايي هاي بانك ها بخش مهمي از منابع را آزاد كرده و ظرفيت ارائه تسهيلات را افزايش مي دهد كه در اين راستا نيز بايد با بلوكه كردن تسهيلات در بانك ها برخورد شود.
وي با انتقاد از تداوم بنگاه داري بانك ها با وجود مصوبه قانوني براي خروج از آن، افزود: بانك ها بايد با تشكيل كارگروه‌هايي، اقدامات لازم براي فروش اموال مازاد شركت‌هاي زير مجموعه به صورت عملياتي انجام دهند و در اين زمينه فرآيند اجراي كار را تسريع بخشند.
عضو كميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي، تصريح كرد: اگر اولويت كشور اشتغالزايي است، بايد مشكلات بخش توليد رفع شود كه يكي از راهكارهاي رفع مشكل، حمايت بانك ها از توليدكنندگان است.