بانك و بيمه : يك محصول جديد بيمه سامان در راه است
شنبه، 29 تیر 1398 - 08:45 کد خبر:56131
بانك و بيمه: مديرعامل بيمه سامان رسيدن به ضريب نفوذ ٧ درصدي را حمايت از استارت آپ‌ها عنوان كرد و گفت: صنعت بيمه استعداد ديجيتالي شدن و تحول ديجيتال را دارد.

به گزارش بانك و بيمه ( bima.ir )، احمدرضا ضرابيه، حق بيمه توليدي بيمه سامان در دوره مالي منتهي به ٢٩ اسفند ١٣٩٧ را يك هزار و ١٦ ميليارد تومان اعلام كرد و افزود: اين رقم نسبت به دوره مشابه سال قبل ٥٣ درصد رشد داشته است. در حالي كه رشد صنعت بيمه در سال بين ٢٠ تا ٢٥ درصد است، ما ٥٣ درصد رشد داشتيم كه اين موضوع ناشي از افزايش سهم بازار ماست.

مديرعامل بيمه سامان همچنين از بررسي يك ميليون و ٢٨٠ هزار پرونده خسارت طي سال گذشته در اين شركت و پرداخت ٤٥٠ ميليارد تومان خسارت خبر داد و اظهار داشت: توانگري مالي بيمه سامان در سال ٩٦، معادل ١٣٢ درصد و سطح يك بود كه در سال گذشته موفق شديم در سطح يك باقي بمانيم.
وي سود هر سهم بيمه سامان را ٣١٧ ريال و سود پرداختي به هر سهم را ١٠٠ ريال اعلام كرد كه در روز مجمع به حساب صاحبان سهام واريز شده است.
مديرعامل بيمه سامان اظهار داشت: ما همچنين درخواست برگزاري مجمع فوق العاده براي افزايش سرمايه از ١٥٠ ميليارد تومان به ٢٥٠ ميليارد تومان از محل مطالبات سهامداران، آورده سهامداران و سود انباشته را داده ايم كه اين مجمع بعد از موافقت نهادهاي ناظر برگزار خواهد شد.
وي افزود: بدنبال آن هستيم تا توانگري مالي بيمه سامان را در پايان سال ٩٨ به ١٨٠ درصد برسانيم.
 
نيازهاي خانوارها هدف بيمه سامان،است
مديرعامل بيمه سامان بازار هدف اين شركت را طراحي محصول منطبق با نيازهاي خانوارهاي ايراني عنوان كرد و گفت: مي‌خواهيم علاوه بر بيمه‌ها زندگي و عمر و سرمايه گذاري، ريسك‌هاي منازل مسكوني و حتي موبايل و تبلت و درمان خانوارها را تحت پوشش قرار دهيم.
 
 پيش به سوي ديجيتالي شدن
ضرابيه در بخش ديگري از سخنان خود گفت: هدف خود را مطابق با انقلاب صنعتي چهارم، تغيير مدل كسب و كار و حركت به سمت ديجيتالي شدن قرار داده ايم.
وي با اشاره به جمعيت بالاي افراد تحصيلكرده در كشور و فرهنگ سرمايه گذاري فردي اظهار داشت: مطابق با موج جديد سرمايه گذاري در دنيا و SME ها در جهان، ما هم قصد داريم استفاده از فناوري هاي نوين براي ارائه خدمات را افزايش دهيم.
مديرعامل بيمه سامان ضريب نفوذ بيمه در كشور را ٢.٣ درصد عنوان كرد و با اشاره به هدفگذاري رسيدن ضريب نفوذ بيمه به ٧ درصد در پايان برنامه ششم توسعه، گفت: صنعت بيمه در سال بيش از ٢٠ درصد رشد دارد ولي براي رسيدن به رقم ٧ درصدي نياز به ميان بر داريم كه از نظر ما اين ميان بر حمايت و توسعه استارتآپ هاست.
وي با بيان آماده هستيم از قالب يك شركت به شكل پلتفرم تغيير كنيم، تصريح كرد: كارخانه نوآوري پلنت را با همين هدف ايجاد كرديم كه يك شتاب دهنده در حوزه استارتآپ هاست. صنعت بيمه براي بقاي خود چاره اي به جز حركت در مسير ديجيتالي شدن ندارد.
 
يك محصول جديد ساماني در راه است
ضرابيه اعلام كرد كه مجوز جديدي از بيمه مركزي براي يك محصول جديد گرفته ايم كه براساس آن دارندگان بيمه هاي عمر و سرمايه گذاري مي‌توانند به طور شفاف علاوه بر پوشش‌هاي بيمه اي، گزينه‌هاي شفافي براي سرمايه گذاري پيدا كنند.
وي توضيح داد كه بيمه گذاران حق دارند بدانند كه سرمايه آنها با چه نرخي و در كجا سرمايه گذاري شده است.
ضرابيه خاطرنشان كرد: شركت هاي بيمه انتخاب خوبي براي سهامداران براي هستند. شايد بازدهي اين صنعت نسبت به ساير صنايع پايين‌تر باشد اما بايد توجه داشت كه مديران بيمه اي روزانه در حال پوشش ريسك هستند و مديريت ريسك مي‌كنند. سرمايه گذاري در صنعت بيمه كم ريسك است.
ضرابيه در ادامه در پاسخ به سوالي درباره فعاليت شركت پلنت گفت: اين شركت ظرفيت پذيرش ١٠٠ استارتآپ را دارد و در حال حاضر ١٢ استارتآپ در آن فعال هستند.
مديرعامل بيمه سامان اظهار داشت: برخي از اين شركت ها در زمينه بهداشت و درمان (شمارش ضربان قلب، تعداد گام هاي فرد طي روز و ...)، بازديد اوليه بيمه بدنه خودرو و صدور برخط بيمه ثالث و ... فعال هستند.
وي سامانه سنهاب بيمه مركزي را يك شاهكار توصيف كرد و افزود: سنهاب حتي در مقايسه با سامانه هاي مشابه در كشورهاي پيشرفته بسيار بهتر است و به ما در ارائه و تدوين تحليل هاي درست كمك شاياني مي‌كند.
ضرابيه همچنين اعلام كرد كه بيمه سامان جزو آن دسته از شركت هايي كه براي شركت خودروسازي سايپا بيمه نامه خودروهاي صفر كيلومتر صادر مي‌كردند، نبوده و طلبي از اين شركت ندارد.
 
به استارتاپ‌ها سرويس‌ مي دهيم
حجت جاهد معاون كسب و كار بيمه سامان نيز اذعان كرد: هدف اصلي بيمه سامان استارتاپ شدن نيست بلكه ما تلاش داريم زيرساخت‌هايي را فراهم كرده و در اختيار استارتاپ‌ها قراردهيم همچنين به كسب‌وكارهايي كه نياز به مربيگري و سرمايه دارند كمك كنيم.
وي افزود: ايجاد زيرساختها به اين معناست كه ما به صورت نرم‌افزاري سرويس‌هايي را به استارتاپ‌ها ارائه دهيم.