بانك و بيمه : تصويب طرح الزام بانك‌ها به حذف سود و جريمه مضاعف
سه شنبه، 1 مرداد 1398 - 03:52 کد خبر:56140
بانك و بيمه: عضو كميسيون اقتصادي مجلس در تشريح نشست كميسيون متبوع خود از تصويب كليات و جزييات طرح دو فوريتي الزام بانك‌ها و موسسات اعتباري غيربانكي به حذف سود و جريمه مضاعف از بدهي تسهيلات گيرندگان خبر داد.

به گزارش بانك و بيمه ( bima.ir )، به نقل از خانه ملت، محمدحسين حسين زاده بحريني رييس كميته پولي و بانكي كميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي در تشريح نشست ديروز كميسيون اقتصادي مجلس، گفت: در نشست امروز طرح دو فوريتي الزام بانك ها و موسسات اعتباري غيربانكي به حذف سود و جريمه مضاعف از بدهي تسهيلات گيرندگان مورد بررسي قرار گرفت و كليات و جزييات آن به تصويب رسيد.

نماينده مردم مشهد و كلات در مجلس شوراي اسلامي، با اشاره به مزاياي اين طرح براي توليدكنندگان، افزود: رافت و پشتيباني نظام بانكي نسبت به واحدهاي توليد و مردم كاملا آشكار مي شود، چراكه بانك بايد پشتيبان توسعه كشور و واحدهاي توليد باشد.

بانك بايد براي رفع نيازهاي ضروري مردم كار كند

وي با اشاره به اينكه بانك بايد براي رفع نيازهاي ضروري مردم كار كند، ادامه داد: برخي بانك ها كمتر با اين رويكرد كار كرده اند، اما طرح دو فوريتي الزام بانك ها و موسسات اعتباري غيربانكي به حذف سود و جريمه مضاعف از بدهي تسهيلات گيرندگان كه با موافقت خود بانك ها تهيه شده آنها را در همان ريل قرار مي دهد.

حسين زاده بحريني تاكيد كرد: بانك ها با اجراي اين قانون بايد به بانك هايي تبديل شوند كه با مردم بيشتر مدارا كنند و هواي توليد و توليدكننده را بيشتر داشته باشند. رييس كميته پولي و بانكي كميسيون اقتصادي مجلس با بيان اينكه طرح الزام بانك ها و موسسات اعتباري غيربانكي به حذف سود و جريمه مضاعف از بدهي تسهيلات گيرندگان دارايي هاي منجمد بانك ها را آزاد مي كند، تصريح كرد: به بانك ها اين فرصت و فضا داده مي شود كه پس از اين با دست بازتر به واحدهاي توليدي و نيازمندان تسهيلات ارائه دهند.