بانك و بيمه : بهترين گزينه‌هاي سرمايه‌گذاري در بورس كدام است؟
چهارشنبه، 24 اردیبهشت 1399 - 10:46 کد خبر:56274
بانك و بيمه: يك كارشناس بازار سرمايه به بهترين گزينه‌هاي سرمايه‌گذاري در بورس اشاره كرد و گفت: گروه سرمايه‌گذاري‌ها، فرآورده‌هاي نفتي، فلزات اساسي و كاني‌هاي معدني مي‌توانند نسبت به ساير صنايع نقدينگي بيشتري را به سمت خود جذب كنند.


به گزارش بانك و بيمه ( bima.ir )، «علي صادقين» به اصلاح شاخص بورس اشاره كرد و افزود: چند فاكتور در اصلاح معاملات اخير بورس تاثيرگذار بود، در ابتدا با توجه به اينكه كانال يك ميليون واحد، عددي رويايي براي شاخص بورس تلقي مي‌شد بنابراين با ورود به اين كانال بازار در انتظار اصلاح است.

وي در گفتگو با ايرنا ادامه داد: ثبات مشخصي براي شاخص يك ميليون واحد وجود نداشت و انتظار هم مي‌رفت شاخص با ورود به اين كانال چند روزي را درجا بزند.

صادقين با بيان اينكه حداقل ٦٠ درصد از سهم‌هاي موجود در بازار بالاتر از ارزش ذاتي خود قيمت داشتند، گفت: بازار در انتظار اصلاح براي اينگونه سهم‌ها بود و افت قيمت آن‌ها از قبل پيش‌بيني شده است.

اين كارشناس بازار سرمايه با تاكيد بر اينكه روند بازار به گونه‌اي است كه احتمال ادامه اصلاح در شاخص بورس وجود دارد، افزود: نبايد در انتظار ريزش شاخص بورس مانند سال ٩٢ بود، فاكتور‌هايي مانند نرخ دلار و نرخ رشد تورم كه تعيين كننده عوامل بنيادي بازار هستند و در شرايط فعلي ريزش قيمت دلار پيش بيني نمي‌شود.

به گفته وي، بازگشايي سهم‌هايي مانند سايپا از جمله عومل تاثيرگذار بر اصلاح چند روز اخير شاخص بورس بود كه باعث شد جريان نقدينگي را به سمت خود جذب كنند.

صادقين اظهار داشت: تا حدودي انتظار تورمي براي بازار‌هايي مانند ارز، مسكن و طلا زياد شده و با توجه به اينكه اكثر سرمايه گذاران در كشور ريسك‌گريز هستند به همين دليل به سمت ذخيره سود در بازار سهام رفتند.

اين كارشناس بازار سرمايه خاطرنشان كرد: در معاملات دو روز گذشته بورس شاهد سهامداران حقيقي مضطرب و نگراني بوديم كه از ترس ريزش شاخص بورس با اندك اصلاحي كه در بازار ايجاد شد به سمت فروش سهام خود رفتند و باعث افزايش شتاب در اصلاح شاخص بورس شدند.

وي اظهار داشت: ارزيابي معاملات بورس نشان‌دهنده اين است كه روند كنوني معاملات معقول است و در ميان مدت جايگزين بهتري از بورس براي سرمايه‌گذاري وجود ندارد.

صادقين معتقد است، به طور حتم بازار ارز مورد كنترل قرار مي‌گيرد و به نظر مي‌رسد از روز‌هاي آينده دوباره شاهد برآيند ورود نقدينگي به بورس باشيم.

اين كارشناس بازار سرمايه پيش‌بيني كرد كه جاي نگراني براي روند ميان مدت و بلندمدت معاملات بورس وجود ندارد، اما قطعا شاهد اصلاح موقتي در بازار خواهيم بود.

وي گفت: دولت و تمامي اركان نظام مانند بانك مركزي و قوه قضاييه ارزيابي خود از روند معاملات بورس را مثبت اعلام كردند و سرمايه‌گذاري در اين بازار را منطقي مي‌دانند.

صادقين با تاكيد بر ادامه روند صعودي شاخص بورس افزود: سهم‌هايي كه به نسبت از رشد بازار جا ماندند و افزايش سرمايه دارند شاهد ورود نقدينگي بيشتري نسبت به ساير سهم‌ها خواهند بود.